Noclegi Serock

Serock to urocze miasteczko położone nad Zalewem Zegrzyńskim, wzdłuż brzegu Narwi, blisko Kotliny Warszawskiej. Jest to miasto o charakterze rekreacyjnym i wypoczynkowym, które urzeka swoją skromną i wyjątkowo uporządkowaną zabudową. Na jego terenie znajduje się wiele ośrodków wczasowych, działek letniskowych, a także centrów o charakterze konferencyjnym i edukacyjnym. Dlatego nie musisz się martwić o dostępność miejsc do noclegu, nawet w środku sezonu.

Jeśli lubisz wodę i aktywny wypoczynek, Serock ci to zapewni! W miasteczku tym znajduje się sporych rozmiarów miejska plaża, na której w miły sposób można spędzić upalny, letni dzień. Tętni ona życiem. Odbywają się na niej inicjatywy o charakterze sportowym i rekreacyjnym, np. turnieje w siatkówkę plażową czy w sporty motorowodne. Zalew Zegrzyński zapewnia świetne warunki do żeglugi. Nad Narwią swoje miejsce znajdą również wędkarze.

Zmierzając na plażę, koniecznie musisz zatrzymać się chwilę na wspomnianym wcześniej średniowiecznym rynku. W przerwie od łapania słonecznych promieni warto wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową Bulwarem Nadnarwiańskim.

O długiej historii Serocka może przypomnieć ci Grodzisko Barbarka. Jego początki sięgają XI wieku i należy ono do grupy najstarszych mazowieckich grodów. Spełniało ważną rolą handlową i komunikacyjną. W trakcie badań archeologicznych znaleziono tam blisko 200 różnych zabytków, na przykład elementy ceramiki czy szczątki zwierząt. Z tego miejsca możesz delektować się pięknym widokiem na Narew.

Kolejnym punktem na liście atrakcji, które musisz zaliczyć w Serocku, jest utrzymany w iście południowym stylu Dom Syruksów. Swego czasu na zaproszenie właścicieli mieszkał i nocował w nim Pablo Picasso. To ponoć w czasie tego pobytu artysta stworzył znany portret „Mercedes Sanchez Arcas”.

Chyba największym zabytkiem architektonicznym Serocka jest odrestaurowany Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, którego budowa została sfinansowana ze środków książąt mazowieckich w 1526 roku. Większość wyposażenia tej świątyni jest barokowa – m.in. główny ołtarz z przedstawieniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny.

Pewnie znasz powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”. Jednak niekoniecznie zdajesz sobie sprawę, że wiąże się ono m.in. z Serockiem. Z racji swojego położenia i pełnienia funkcji rzecznego traktu handlowego miejscowość ta bywa nazywana „Mydlarzewem”, a jej mieszkańcy „Mydlarzami” – najprawdopodobniej odbywał się tutaj przemyt mydła, skrywanego na pod pokładem barek.