Drawsko Pomorskie to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Drawą na Pojezierzu Drawskim. Przez miasto przebiegała wąskotorowa linia kolejowa Stara Dąbrowa – Drawsko Pomorskie. W granicach miasta znajduje się niewielkie jezioro Okra, a nieco dalej (ok. 3 km od miasta) – jezioro Lubie. Odległość od Drawska Pomorskiego do Morza Bałtyckiego wynosi niecałe sto kilometrów.
W Drawsku Pomorskim znajdują się liczne zabytki, w tym kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego z XIV/XV i XIX wieku, pozostałości murów obronnych z XIV wieku, starostwo z lat 1907-1909, dawny ratusz z końca XVIII wieku, plebania – dom z około 1800 r., magazyn soli szachulcowy z ok. 1700 r. i lat 30. XX wieku oraz neoromański kościół pw. św. Pawła Apostoła z lat 1928 – 1929. Zabytkowe są także domy i wille prywatne oraz śródmieście Drawska Pomorskiego.
W mieście odbywają się również imprezy cykliczne, do najbardziej znanych należą Drawskie Targi “Mój Ogród” oraz Rajd Bobra – turystyczny rajd nawigacyjny samochodów osobowych.
Jedną z największych atrakcji Drawska Pomorskiego jest Jezioro Okra. To nieduże jezioro znajdujące się w granicach administracyjnych Drawska Pomorskiego przyciąga w upalne dni rzesze mieszkańców i turystów. Można tu spędzić czas, zachwycając się pięknymi widokami jeziora i korzystając z atrakcji wodnych oraz tych dostępnych na plaży. Jest plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, zjeżdżalnie wodne oraz boisko do piłki wodnej. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, kąpielisko miejskie z plażą i zaplecze gastronomiczne. Dla osób starszych i nielubiących plażowania przygotowano liczne alejki spacerowe, które umilą wolny czas. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni.
Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę na zabytkowe obiekty, takie jak budynek magazynu solnego. Powstał on około 1700 r., w drewnianej konstrukcji ryglowej z wypełnieniem z cegły na fundamencie z nieregularnych bloków kamiennych. Prawdopodobnie budynek został wzniesiony na potrzeby istniejącej w XVII wieku w Drawsku Pomorskim faktorii solnej jako magazyn soli. W XIX wieku budynek pełnił funkcję remizy strażackiej, a po przebudowie w latach 30. XX wieku był siedzibą Muzeum Regionalnego.
Kolejnym ciekawym miejscem na mapie miasta jest poligon “Drawsko”, zajmujący obszar o powierzchni 40 tysięcy hektarów. Jest to największy i jednocześnie najnowocześniejszy ośrodek szkolenia wojsk lądowych w Polsce, wyposażony m.in. w nowoczesne zautomatyzowane strzelnice dla załóg wozów bojowych oraz obozowiska mogące pomieścić jednorazowo 3000 żołnierzy. To właśnie tu na ćwiczenia przyjeżdżają wojska wszystkich krajów NATO, ponieważ jest to najbardziej atrakcyjne centrum szkolenia wojsk lądowych w Europie. Co ciekawe, o granicach poligonu informują jedynie wojskowe tablice, a na jego terenie znalazły azyl wilki, bobry i borsuki, sarny i jelenie.