Noclegi Nuny

Nuny, dawniej znane jako Nohnen, to urocza wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bartoszyce. Tutejszy region administracyjnie w latach 1975–1998 należał do województwa olsztyńskiego.

Przez malowniczą miejscowość przepływa rzeka Pisa Północna, która stanowi dopływ Łyny, nadając miejscu wyjątkowego uroku i walorów krajobrazowych.

Historia Nunów sięga dawnych czasów, kiedy to teren ten stanowił majątek ziemski. Przez wieki, bo od 1361 do 1856 roku, należał on do gminy miejskiej Bartoszyce. W XIX wieku obszar ten obejmował 215 hektarów ziemi. W 1939 roku w Nunach mieszkało 106 osób, zaś w 1983 roku liczba ta zmalała do 63. Wieś liczyła wtedy 8 domów z 19 mieszkaniami. Na terenie Nunów działało 11 indywidualnych gospodarstw rolnych o łącznej powierzchni 152 hektarów. W ramach tych gospodarstw hodowano 102 sztuki bydła, 54 sztuki trzody chlewnej i 12 koni.

Dziś Nuny to miejsce, w którym można zagłębić się w fascynującą historię i cieszyć się urokiem natury. Malownicze krajobrazy, spokojna atmosfera i związana z przeszłością wieś tworzą wyjątkowe miejsce, które zachwyca zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Przyroda i historia Nunów idą w parze, tworząc harmonijną przestrzeń do odkrywania bogactwa i piękna tego regionu województwa warmińsko-mazurskiego.