Noclegi Skierniewice

Skierniewice to miasto na prawach powiatu, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Miasto było stolicą województwa skierniewickiego w latach 1975–1998.

Miasto położone jest w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej. Skierniewice były miastem duchownym arcybiskupstwa gnieźnieńskiego w ziemi rawskiej województwa rawskiego w 1792 roku.

Skierniewice są otoczone od północy przez Puszczę Bolimowską, która stanowi fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Fragment zachodniej granicy miasta wyznacza Las Zwierzyniecki. Na południowy wschód od miasta znajduje się las w Strobowie i Pamiętnej. Przez miasto przepływa rzeka Skierniewka oraz rzeka Rawka.

Skierniewice leżą na historycznym Mazowszu, w dawnej ziemi rawskiej, w ramach której od XV wieku należały do powiatu rawskiego, stanowiącego część utworzonego w 1462 województwa rawskiego. W latach 1975–1998 Skierniewice należały do województwa skierniewickiego.

Skierniewice to miasto o bogatej historii i kulturze. Otoczone pięknymi lasami i parkami krajobrazowymi, stanowi idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i kontaktu z naturą. Serdecznie polecam odwiedzenie tego miasta i zapoznanie się z jego historią oraz atrakcjami turystycznymi.

nocleg dom pod kasztanami |