Żarnowo, również znane jako Żarnowo Szczecińskie, to wieś sołecka położona w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim. Jest to druga co do wielkości wieś w gminie Stepnica, położona na skraju Doliny Dolnej Odry i Równiny Goleniowskiej. Wieś ta znajduje się przy drodze łączącej Stepnicę z Wolinem, około 10 km na północ od Stepnicy.
Według danych z 31 grudnia 2009 r. wieś zamieszkiwały 422 osoby. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1280 roku. Została założona w średniowieczu, najprawdopodobniej na planie owalnicy, na niewielkim wzniesieniu. W trakcie swojej historii wieś była własnością różnych rodów szlacheckich, a także zakonników z Wolina. W XIX wieku zbudowano tutaj nowy kościół, a wieś rozrastała się, stając się z czasem wielodrożnicą.
Obecnie Żarnowo ma formę nieregularnej wielodrożnicy. Zabudowa jest bardzo zróżnicowana, a najstarsze budynki pochodzą z połowy XIX wieku. W centrum wsi znajduje się murowany neogotycki kościół parafialny z połowy XIX wieku oraz kamień pamięci ofiar I wojny światowej – mieszkańców Żarnowa. W południowej części wsi znajduje się duży cmentarz z fragmentami nagrobków ewangelickich. We wsi znajduje się szkoła podstawowa, urząd pocztowy, ośrodek zdrowia oraz kilka sklepów spożywczych i przystanków PKS. Razem z wsiami Racimierz i Łąka, Żarnowo tworzy mały zespół wiejski ciągnący się wzdłuż jednej szosy.