Zamek Dubiecko

37-750 Dubiecko (woj. podkarpackie)
Kategoria: zamki i pałace
Liczba miejsc: 30

Zamek, który powstał w połowie XVI wieku, jest dziełem Stanisława Mateusza Stadnickiego. Jego rodzicami byli Stanisław i Natalia z Kmitów, którzy wybudowali pierwszy, drewniany zamek na wzgórzu nad rzeką San, otoczony wałem ziemnym i fosą. Drugi zamek to murowana konstrukcja na planie czworoboku, z wewnętrznym dziedzińcem umieszczonym między dwoma równoległymi budynkami mieszkalnymi i murami obronnymi. Na terenie zamku znajdowały się również cztery wieże, a dostęp do niego chroniła m.in. fosa. W tym zamku urodził się w 1551 roku Stanisław Stadnicki, później znany jako “Diabeł Łańcucki”, słynący z brawury, brutalności i rozrzutności.

Zamkowe pokoje i urokliwa oficyna hotelowa, położona w bocznym skrzydle budynku, oferują intymne zakwaterowanie w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych, a także w przestronnych i luksusowych apartamentach. Eleganckie wnętrza, bogactwo smaku oraz uprzejma i profesjonalna obsługa zaspokoją najbardziej wymagających gości.

Do dyspozycji gości mamy 11 pokoi i 4 apartamenty. Wszystkie pokoje mają osobną łazienkę, przedpokój ze szafą i sejfem. Pokoje są wyposażone w internet i telewizję.

Każdy z pokoi ma inną kolorystykę i jest powiązany z bajką Ignacego Krasickiego, co stanowi atrakcję dla dzieci i sprawia, że każdy pokój ma swój własny, unikalny klimat, przenosząc gości do prawdziwie bajkowego świata.

Dzięki mistrzowskim umiejętnościom kulinarnym naszej restauracji, romantyczny wieczór czy biznesowy obiad zamieni się w królewską ucztę. Degustacja wyśmienitych trunków z zamkowej winiarni będzie koroną takiej uczty. Każda impreza – okolicznościowa czy biznesowa – w tak szlacheckim klimacie przypadnie do gustu wszystkim gościom.

Zamek Dubiecko to idealne miejsce na organizację sympozjów naukowych, spotkań biznesowych i konferencji.

Nasze sale konferencyjne są wyposażone w sprzęt multimedialny, ekran, dostęp do Internetu, flipchart, nagłośnienie serwer NuVo, klimatyzację, profesjonalną mównicę z nagłośnieniem, oświetlenie system LUTRON.

Obok sal konferencyjnych znajdują się dogodne miejsca, które doskonale sprawdzają się jako sala konsumpcyjna.

Serdecznie zapraszamy!