Noclegi Charzykowy

Charzykowy to popularny kurort wypoczynkowy, położony w powiecie chojnickim, nad jeziorem Charzykowskim. Miejscowość ta jest uważana za kolebkę żeglarstwa, ponieważ to właśnie tutaj powstało pierwsze Towarzystwo Żeglarskie. Charzykowy przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem o każdej porze roku, ale szczególnie latem.

Największą atrakcją Charzyków jest jezioro Charzykowskie oraz plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Plaża jest czysta i przestronna, a dookoła niej znajdują się liczne bary i restauracje. Plaża jest przystosowana do wypoczynku z dziećmi, a w pobliżu znajdują się toalety, przebieralnie, prysznice i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Nad jeziorem Charzykowskim znajduje się piękny port z ponad 100 miejscami postojowymi dla jachtów i łodzi motorowych. Port posiada własne zaplecze w postaci bazy noclegowej, toalet i pryszniców oraz stację paliw dla jachtów motorowych.

Turyści odwiedzający Charzykowy mogą skorzystać z rejsu statkiem pirackim “TUR” po jeziorze Charzykowskim. Na pokładzie statku znajdują się bary z przekąskami oraz sklepiki z pamiątkami.

Charzykowy leży na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie, gdzie można znaleźć aż 300 gatunków grzybów. Na terenie parku znajdują się także siedem jezior: Ostrowite, Zielone, Jeleń, Bełczak, Główka, Płęsno i Skrzynka-Mielnica.

Na urlop do Charzyków warto zabrać krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz dmuchane zabawki do wody dla dzieci. Warto również spróbować lokalnych przysmaków, takich jak zupa ziemniaczana czy sztrucel z kapustą i grzybami.

Charzykowy oferuje bogatą bazę noclegową, w tym apartamenty oraz agroturystykę. Obiekty te cieszą się dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę i dogodną lokalizację blisko plaży.