kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie, położone w północnej Polsce, obejmuje zarówno historyczne ziemie Kujaw, jak i Pomorza. Stolicą województwa jest Bydgoszcz, które jest nie tylko największym miastem województwa, ale także jednym z najważniejszych w całym regionie. Miasto to słynie z pięknych mostów nad rzeką Brdą, malowniczej starówki, licznych muzeów, znajduje się tu również jedna z najstarszych uczelni w Polsce Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Kolejnym ważnym miastem województwa jest Toruń, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To urokliwe miasto gotyckie przyciąga turystów z całego świata swoim pięknym starym miastem, jest również miejscem narodzin Mikołaja Kopernika. Warto odwiedzić również Malbork, które jest znane przede wszystkim z monumentalnej Twierdzy Krzyżackiej.

Park Narodowy Bory Tucholskie, największy park narodowy w Polsce, jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Takżde Park Narodowy Gostynin-Włocławek czy Park Krajobrazowy Dolina Noteci, oferują piękne krajobrazy.

Region ma silne koneksje z folklorem, rękodziełem i muzyką ludową. Można spotkać tu wielu utalentowanych artystów, którzy przekazują dziedzictwo regionu poprzez występy i festiwale folklorystyczne.

10 atrakcji w województwie kujawsko-pomorskim:

  1. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu
  2. Rezerwat Archeologiczny Biskupin
  3. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
  4. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w Włocławku
  5. Jezioro Gopło
  6. Katedra gnieźnieńska w Gnieźnie
  7. Park Miejski w Toruniu
  8. Katedra w Pelplinie
  9. Muzeum Piernika w Toruniu
  10. Park Wodny Termas inowrocławskich w Inowrocławiu

Noclegi Bydgoszcz | Noclegi Ciechocinek | Noclegi Tuchola |