Noclegi Ciechocinek

Ciechocinek to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, na Kujawach. Miasto ma charakter uzdrowiskowy i jest pozbawione przemysłu. Znajdują się tu szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele i restauracje. Część uzdrowiskowa miasta jest bogata w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych.

Podstawą rozwoju Ciechocinka są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste i borowe, które pochodzą z licznych źródeł solankowych. W mieście leczy się choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, ginekologiczne, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. Stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, inhalacja, irygacja, klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże.

Dzięki bogactwu naturalnemu Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce i Europie. W mieście znajduje się kilkanaście zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. W północnej części uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy założony w latach 1875–1876 w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi). W parku rosną m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski i miłorząb dwuklapowy.

Ciechocinek posiada również oryginalny rezerwat florystyczny – stanowisko słonorośli (m.in. soliród zielny, mlecznik nadmorski i aster solny) ujęte od 1962 roku w 1,88 ha rezerwatu Ciechocinek w pobliżu tężni III.

nocleg dom wczasowy ametyst |