świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie to region położony w centralnej części Polski, obejmujący większą część obszaru dawnego województwa kieleckiego oraz części tarnobrzeskiego, radomskiego, piotrkowskiego i częstochowskiego. Jest to rejon niezwykle atrakcyjny turystycznie, co znajduje odzwierciedlenie w corocznej rezerwacji noclegów.

Blisko 70% powierzchni województwa objęte jest różnymi formami ochrony przyrody, dzięki czemu można tu podziwiać okazy chronionej flory i fauny. Turystów przyciągają także unikatowe w skali Europy ślady zbiorowego osadnictwa z okresu neolitu i paleolitu oraz epoki żelaza, o charakterze górniczo-przemysłowym.

Charakterystycznym elementem województwa są Góry Świętokrzyskie, stanowiące centrum Wyżyny Kieleckiej. To właśnie one przyciągają corocznie turystów z całej Polski i z różnych regionów świata. Walory turystyczne regionu przyciągają jak magnez, a dobra baza noclegowa pozwala bez przeszkód cieszyć się i poznawać unikatowe atrakcje województwa świętokrzyskiego.

10 atrakcji w województwie świętokrzyskim:

  1. Klasztor na Świętym Krzyżu
  2. Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
  3. JuraPark Bałtów – park rozrywki z dinozaurami
  4. Sandomierz – malownicze miasto nad Wisłą, ze starówką i katedrą
  5. Góry Świętokrzyskie – pasmo górskie z pięknymi krajobrazami i szlakami turystycznymi
  6. Zamek w Chęcinach
  7. Zalew Chańcza – popularne miejsce rekreacyjne, idealne do uprawiania sportów wodnych
  8. Kurozwęki – zespół pałacowy i park, gdzie można zobaczyć dzikie zwierzęta
  9. Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
  10. Ostrowiec Świętokrzyski – miasto z zabytkami, takimi jak Katedra św. Michała Archanioła i Wielki Młyn.

Noclegi Busko-Zdrój | Noclegi Kielce | Noclegi Pińczów | Noclegi Działoszyce | Noclegi Sandomierz | Noclegi Solec-Zdrój |