Gospodarstwo agroturystyczne U Chłopa

83-333 Chmielno (woj. pomorskie)
Kategoria: agroturystyka
Liczba miejsc: 40

Z radością zapraszamy serdecznych gości do naszej gospodarstwa Wiejska u Chłopa w Chmielnie, położonego w samym centrum Szwajcarii Kaszubskiej. Nasza wyjątkowość wynika z malowniczego położenia w Uroczysku rzeki Raduni na Kaszubach, z bezpośrednim dostępem do jeziora Kłodno, które jest jednym z dziesięciu jezior tworzących Kółko Raduńskie.

To, co przyciąga i oczarowuje wszystkich odwiedzających tę piękną miejscowość, to bliskość natury, która otacza nas z każdej strony. Ale to nie tylko piękne krajobrazy i czysta woda jezior, ale także unikalny folklor kaszubski, zabytki, tradycje garncarskie i inne atrakcje turystyczne (takie jak Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki) przyciągają do Chmielna niezliczone tłumy turystów. Odwiedzenie tego fantastycznego miejsca to przeżycie niezapomnianej przygody turystycznej, ponieważ jest tu wszystko, czego potrzeba: piękne krajobrazy, czyste powietrze, jeziora pełne ryb, lasy pełne grzybów.

Organizujemy: wakacje dla rodzin z dziećmi, indywidualne; imprezy okolicznościowe (wesela, urodziny, komunie, pobyty sylwestrowe, konferencje, spotkania integracyjne); kilkudniowe pobyty świąteczne z tradycjami kaszubskimi i różnymi atrakcjami. W czasie Świąt Wielkanocnych: malowanie jajek, szukanie zająca, dyngus po kaszubsku, a podczas Bożego Narodzenia :“Gwiżdże” i “Gwiózdci” z prezentami.

Przygotowujemy wspólne Biesiady Kaszubskie ze śpiewem, tańcem, dzikiem z kapustką, prosiakiem z kaszą lub indykiem z żurawiną, oferujemy znakomite dania kuchni kaszubskiej, tzn.:“plińce”, “bulwe z kwasnym mlykiem”, “sledze z pulkama” itd. serwowane w kaszubskiej oprawi

Oferta dla: wszystkich szukających spokoju i ciszy, rodzin z dziećmi, wędkarzy, ludzi odważnych i spragnionych kontaktu z naturą, grup zorganizowanych, szkół.

Na gości czekają różne możliwości zakwaterowania: apartamenty na parterze (2 sypialnie, pokój dzienny z TV, lodówką i czajnikiem, łazienka; okna wychodzące na pole truskawkowe, uroczysko rzeki Raduni i jezioro Kłodno); 2 i 3-osobowe pokoje z łazienkami (w pokojach TV, z widokiem na jezioro); 4-osobowe pokoje z antresolami (sypialnia, pokój dzienny z TV, łazienka, z widokiem na jezioro); 5-osobowy pokój z antresolą (2 sypialnie, pokój dzienny z TV, łazienka, z widokiem na jezioro) – wszystkie pokoje mają dostęp do lodówki i czajnika.

Ponadto do dyspozycji “plażińców” w stodole jest: sala jadalnia, sala bilardowa, sala ze stołem tenisowym i piłkarzykami, a na podwórzu duży plac zabaw.

Zagrodę otacza dużo miejsca do sportu i rekreacji,miejsce do palenia ogniska i grillowania, własna plaża z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego. W stajni konie czekają na przejażdżki, krowa na wydojenie, kozy na karmienie, a owce na przytulenie.

Podczas pobytów letnich (co najmniej tygodniowych z wyłączeniem weekendów) w cenie pokoju oferujemy Państwu kilka z wymienionych atrakcji: wieczór kaszubski z kuchem, przejażdżkę wozem drabiniastym, przeprowadzkę konną dzieci w siodle, ognisko z pieczeniem kugli, pieczenie chleba, pieczenie ciasteczek, rzeźbienie w sianie, robienie masła, wspólne gotowanie zupy z dyni.

Dlaczego warto do nas przyjechać: Położenie Zagrody w Kaszubskim Parku Krajobrazowym w bliskości Uroczyska rzeki Radunii. Jesteśmy kaszubską rodziną z tradycjami i chcielibyśmy chętnie przekazać je naszym gościom mową, śpiewem i tańcem. Opowieści Chłopa: “Jak słuńce dotyku zemii, Chłop sódu pod szadim dąbem,łepowiódu łe kaszebścich purtkach,zaczrowanych dzwłenach i ksążnice Damroce.Prze tim zażywu tabaka,czasem głesci płeczęstuje i nieróz zabóczi isc spac…”. Robótci Baby: uwiju sano, ekluje, czwarzy masło, wegniótu i piecze chlyb, młodzowy kuch, topi szmulc, krócy łekrasa i na kuńc wsześcich głescy płeczęstuje… Uczymy przyrządzania smacznych, ekologicznych potraw z dyni. Proponujemy możliwość przejażdżek konnych, bryczką, wozem drabiniastym, a zimą kuligi, Zapewniamy możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.