hotel studencki Żaczek

Żaczek, położony w sercu Krakowa, otoczony przez imponujące budynki Muzeum Narodowego i Biblioteki Jagiellońskiej, jest jak drugi dom dla studentów studiów zaocznych, dzięki bliskości wszystkich budynków krakowskich uczelni (UJ, UR, AGH). To miejsce, do którego starzy żacy chętnie wracają, aby odświeżyć wspomnienia, choć dzisiaj mało już przypomina kultowy akademik. Nowa elewacja, łazienki w pokojach, dostęp do Internetu i dwupoziomowy klub to dowód na to, że idzie z duchem czasu.

Doskonała lokalizacja sprawia, że pobyt w Hotelu Żaczek jest jeszcze bardziej atrakcyjny – największa łąka w centrum miasta, czyli Krakowskie Błonia, są tuż za oknami, a bliskość Parku im. Henryka Jordana z boiskami i placami zabaw oraz krótki spacer dzielący Hotel od wszystkich historycznych miejsc Krakowa czynią Hotel Żaczek najlepszym wyborem.

Zapraszamy do odwiedzenia Krakowa wszystkich, zarówno tych, którzy podróżują samodzielnie, jak i tych, którzy są częścią grup zorganizowanych.

W naszej całorocznej ofercie mamy ponad 100 miejsc w komfortowo wyposażonych pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Od lipca do września nasza oferta rozszerza się o dodatkowe 600 miejsc, w tym niektóre pokoje w przystępnej cenie w standardzie turystycznym.

Na terenie Hotelu znajduje się klubokawiarnia „Żaczek”, stołówka (gdzie serwujemy śniadania, obiady i kolacje) oraz bar sałatkowy.

Dla naszych Gości mamy do dyspozycji dwie sale konferencyjne.