Hotel Pod Świerkiem spa

Waryńskiego 38 28-100 Busko-Zdrój (woj. świętokrzyskie)

Ogległość od centrum: 0,2 km
Kategoria: hotele
Liczba miejsc: 50

Busko-Zdrój, od lat cenione jako atrakcyjne miejsce wypoczynku, posiada unikalne źródła mineralne, które są wyjątkowe zarówno na skalę kraju, jak i Europy. Znajduje się w malowniczym regionie Polski Południowej, 80 km od Krakowa, prastarego grodu królewskiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury. W najbliższym otoczeniu Buska-Zdroju znajdują się liczne atrakcje turystyczne, które są jednymi z najciekawszych w Polsce.

Lecznictwo uzdrowiskowe opiera się na wodach mineralnych, solankach siarczkowo-siarkowodorowych i borowinie. Są one stosowane w leczeniu stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, dyskopatii, rwie kulszowej, w niektórych chorobach neurologicznych, stanach pourazowych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych i chorobach dermatologicznych, łuszczycy.

W Hotelu Pod Świerkiem przeprowadzane są zabiegi lecznicze: kąpiele siarczkowe, plastry borowinowe, masaż klasyczny i wiele innych. Ten hotel znajduje się w bliskim otoczeniu romantycznego parku zdrojowego.

Hotel Pod Świerkiem ma również wieloletnie tradycje. Już czwarte pokolenie restauratorów nieustannie pracuje na swoje sukcesy. Dlatego HOTEL POD ŚWIERKIEM cieszy się nieustannym powodzeniem gości z kraju i z za granicy. Jest znany z wygodnych pomieszczeń, oryginalnego wystroju, domowej kuchni i miłej atmosfery. Nic dziwnego, że stałymi bywalcami od lat są ludzie ze świata kultury i biznesu, ale nie tylko. Tutaj na wszystkich czeka tradycyjna polska gościnność.