Dom Wczasowy Benia

34-700 Rabka-Zdrój (woj. małopolskie)
Kategoria: domy wczasowe
Liczba miejsc: 69

Dom wczasowy usytuowany jest w dzielnicy Rabki – Ponice, zaledwie 2,5 km od centrum miasta. Położony jest w malowniczej okolicy, nad górskim strumieniem Poniczanka, w bliskim sąsiedztwie lasu – 100 m. Obiekt oferuje 69 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4,5-osobowych. Pokoje są wyposażone w: telewizor, tapczaniki, szafy, stoliki, krzesełka, czajniki, szklanki, talerzyki, dywaniki, lustra. Większość pokoi dysponuje balkonami. Na terenie obiektu znajduje się stołówka, która serwuje smaczne, domowe posiłki. Istnieje możliwość zwiększenia ilości miejsc noclegowych o kilka dodatkowych miejsc w dwóch sąsiednich kwaterach prywatnych.

Przy budynku znajduje się drewniany plac zabaw dla dzieci, wyposażony w zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, ruchomy mostek, huśtawki oraz piaskownicę. Na terenie domu wczasowego znajduje się boisko do piłki nożnej i siatkówki. Obiekt dysponuje dwoma świetlicami. Pierwsza jest wyposażona w sprzęt nagłaśniający do dyskotek, telewizor + sat, wideo oraz kominek pokojowy. Druga świetlica posiada stół do ping ponga i może być wykorzystywana do zajęć lekcyjnych oraz wykładów i prelekcji.

W sezonie letnim polecamy piesze wędrówki po wielu oznakowanych szlakach turystycznych i rowerowych prowadzących w Gorce i Beskid Wyspowy. Proponujemy odwiedzenie jedynego działającego na naszym terenie warsztatu garncarskiego. Dzieci mają możliwość samodzielnego tworzenia prac. W odległości 20 minut znajduje się ośrodek jazdy konnej, kryty basen kąpielowy oraz Park Zdrojowy z placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnią rowerów i kortami tenisowymi. W odległości 40 min spacerem znajduje się Rabkoland – park rozrywki z Muzeum Osobliwości i Muzeum Orderu Uśmiechu. Oferujemy bogatą ofertę wycieczek autokarowych do najciekawszych miejsc na Podhalu i Słowacji (prosimy o pamiętanie o paszporcie lub dowodzie).

W sezonie zimowym zachęcamy do skorzystania z lodowiska, toru saneczkowego lub jednego z wielu wyciągów narciarskich znajdujących się na tym terenie. Oferujemy również kompleksowe usługi w postaci nauki jazdy na nartach, transportu do wyciągów oraz zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt narciarski.

Rabka-Zdrój to miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rabka-Zdrój. Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500-560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby. Rabka jest nazywana “Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski. W tym samym roku utworzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu, obecnie przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki “Rabkoland”. Tam też znajduje się Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości.

OGRÓD: plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicą. Boisko do gry w piłkę nożną i siatkówkę. Miejsce na ognisko i grill.

Serdecznie zapraszamy!