nocleg dom zborowy

57-550 Stronie Śląskie, (woj. dolnośląskie)

Liczba miejsc: 45

W latach siedemdziesiątych, wśród młodzieży Zboru Baptystycznego we Wrocławiu, narodziła się idea poszukiwania w górach domu przeznaczonego na wyjazdy i konferencje. W 1975 roku podjęto decyzję o zakupie nieruchomości w Bielicach 5, właśnie w tym celu. Pierwsze spotkanie młodzieżowe zostało zorganizowane na przełomie lat 75 i 76. Wówczas dom zborowy składał się z mieszkania z kuchnią i dużym pokojem. Warunki były dość trudne, np. nocą w kuchni zamarzała woda. Na wiosnę 1976 roku do domu zborowego wprowadził się gospodarz Gustaw Muszkieta, który wraz z żoną Marysią zajmował się prowadzeniem gospodarstwa – hodowlą owiec i bydła.

W Bielicach, w domu zborowym baptystów, można również zatrzymać się na nocleg. Jest tutaj około 45 miejsc w pokojach od 2 do 8 osób, a także osobne mieszkanie dla jednej rodziny. Warunki są turystyczne, ale schludne.

Łazienki są wspólne, a do dyspozycji jest duża kuchnia, jadalnia oraz świetlica.

Wokół domu jest wiele miejsca do zabawy dla dzieci, boisko i miejsce na ognisko. Istnieje również możliwość zaparkowania samochodu. Chętnie przyjmowane są tutaj wycieczki, a gospodyni może przygotować posiłki.

Ceny wyżywienia zależą od ustalonego menu. Istnieje również możliwość skorzystania z bufetu z fast foodami i słodyczami (oddzielny domek z klimatycznym pomieszczeniem i kominkiem).

Tuż obok domu znajduje się wyciąg narciarski.

Serdecznie zapraszamy!