nocleg gospodarstwo agroturystyczne łosiowisko

77-220 Koczała (woj. pomorskie)

Kategoria: agroturystyka
Liczba miejsc: 36

Agroturystyka Pomorze „Łosiowisko” to wyjątkowe miejsce położone na skraju Puszczy Człuchowskiej, w malowniczej okolicy Pomorza Środkowego. Nasze gospodarstwo jest otoczone urozmaiconą rzeźbą terenu, bujną roślinnością oraz licznymi polodowcowymi jeziorami, tworząc niepowtarzalne krajobrazy. To idealne miejsce dla osób pragnących odpoczynku w bliskości natury, zachowującego swój dziki charakter.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w enklawie leśnej w miejscowości Stara Brda. Miejsce to ma swoją historyczną wartość, gdyż przed wojną pełniło funkcję posterunku granicznego. Zlokalizowane na skarpie, nad brzegiem rzeki Brdy, budynki tworzą niezwykłe otoczenie, które inspirowało twórczość Paukszty, autora powieści „Wiatrołomy”.

Okolica naszego gospodarstwa jest idealna do pieszych i rowerowych wycieczek. Podczas tych wypraw można podziwiać bogactwo przyrody, w tym chronione gatunki roślin i zwierząt, takie jak rosiczka okrągłolistna, bóbr, wydra, orzeł bielik i bocian czarny. Polodowcowe torfowiska oraz jeziora stanowią unikalne miejsca o wyjątkowym klimacie, a rzeka Brda jest doskonałym miejscem do wędkowania. Dodatkowo, oferujemy możliwość jednodniowych lub dłuższych spływów kajakowych.

W naszej agroturystyce zapewniamy 36 miejsc noclegowych o wysokim standardzie. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę z prysznicem, a w pokoju wypoczynkowym dostępna jest telewizja. Gościom udostępniamy parking, a także możliwość garażowania samochodu. W sezonie letnim oraz przy większych grupach oferujemy pełne wyżywienie, natomiast poza sezonem istnieje możliwość korzystania z własnej kuchni. Nasze potrawy są przygotowywane z ekologicznych produktów, często pochodzących z naszego lub okolicznych gospodarstw rolnych, w tym ryby z własnego stawu i dziczyznę. Organizujemy również ogniska i imprezy okolicznościowe na życzenie naszych gości.

Dodatkowo, wzbogaciliśmy naszą ofertę o 2 rowery wodne, które można wynająć na jeziorze Zielone, oddalonym o 4 km od naszego gospodarstwa. Jezioro to jest regularnie zarybiane, a wśród wędkarzy można złowić imponujące okazy szczupaka, ważące nawet 6 kg.

Zapraszamy do naszej agroturystyki, gdzie gwarantujemy niezapomniane doświadczenia, piękno przyrody i wysoki standard usług.

Serdecznie zapraszamy!