Noclegi Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska i według danych z 31 grudnia 2012 roku miała 2976 stałych mieszkańców.

Wieś leży na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m. (według innych źródeł 850–960 m n.p.m.) i jest położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, na trasie z Poronina do Łysej Polany. Pierwsze wzmianki o Bukowinie pochodzą z XVII wieku, a w 1939 roku nazwa wsi została zmieniona z Bukowina na Bukowina Tatrzańska.

W dwudziestoleciu międzywojennym Bukowina przekształciła się z wsi rolniczo-pasterskiej w wieś turystyczną. Obecnie jest to duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, z rozbudowaną bazą noclegową, stacją sportów zimowych i licznymi małymi wyciągami narciarskimi. W Bukowinie znajduje się popularny ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia, dysponującą wyciągiem krzesełkowym.

W grudniu 2008 roku otwarto kompleks rekreacyjny Termy Bukovina, a na początku 2009 roku oddano do użytku Stację Narciarską Rusiń-ski. Stacja ta dysponuje 6-osobową koleją fimy Bartholet o długości 1150 m i różnicy wysokości 170 m oraz zdolności przewozowej 2790 osób na godzinę. Jest tam również 4-osobowa kolej firmy Von Roll o długości 700 m, różnicy wysokości 124 m i zdolności przewozowej 2400 osób na godzinę oraz dwa wyciągi orczykowe i jeden taśmowy dla dzieci.

nocleg dom wypoczynkowy Alicja | nocleg pensjonat gorolik | nocleg pensjonat u Kasi |