Noclegi Ciechanowiec

Ciechanowiec to miasto w Polsce, położone na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, w województwie podlaskim, w powiecie wysokomazowieckim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ciechanowiec. Miasto prywatne posiadało prawo magdeburskie przed 1429 rokiem i leżało w ziemi drohickiej województwa podlaskiego. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa łomżyńskiego.

Według danych z 1 stycznia 2018 Ciechanowiec liczył 4655 mieszkańców. Leży w odległości 130 km od Warszawy, na trasie turystycznej do Białowieży, w Obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca, na skrzyżowaniu dróg z Ostrowi Mazowieckiej do Bielska Podlaskiego i z Siemiatycz do Zambrowa. Przez Ciechanowiec przebiegają trzy drogi wojewódzkie 690, 681 i 694.

Jest jednym z najstarszych miast Podlasia, leży nad Nurcem, prawym dopływem Bugu. Na lewym, wschodnim brzegu rzeki znajduje się starsza część Ciechanowca z dawnym rynkiem, kościołem, cerkwią, dawną synagogą i najważniejszymi urzędami, na prawym zaś znajduje się Muzeum Rolnictwa.

Ciechanowiec to miasto o bogatej historii i kulturze. Jego położenie nad Nurcem oraz bliskość Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca sprawiają, że jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Muzeum Rolnictwa oraz kościół parafialny są ważnymi miejscami dla mieszkańców Ciechanowca i odwiedzających to miasto turystów.

nocleg gospodarstwo agroturystyczne niezapominajka kozarze |