Noclegi Grzybowo

Grzybowo to niewielka miejscowość położona w pobliżu Kołobrzegu, która ożywa głównie w sezonie letnim. Otoczona od zachodu i północy przez Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski, Grzybowo oferuje szerokie plaże pokryte jasnym, drobnym piaskiem, które przyciągają nie tylko plażowiczów, ale i amatorów sportów wodnych. Najwięcej turystów można spotkać tutaj od początku czerwca do końca sierpnia.

Jednym z największych atutów Grzybowa są jego plaże. Są one przestronne, czyste i otoczone lasami sosnowymi, które tworzą idealny mikroklimat dla dróg oddechowych i pozwalają na zdrowy wypoczynek. Warto również wybrać się nad Zatokę Grzybowską, która jest idealnym miejscem dla amatorów kąpieli nie tylko wodnych, ale również słonecznych. Ten niezwykły akwen wodny o szerokości siedmiu kilometrów, dodatkowo wcięty w stronę lądu na długość 800 metrów posiada znacznie cieplejszą wodę niż ta znajdująca się w sąsiednim Kołobrzegu. W pobliżu zatoki rośnie lasek dębowo-sosnowy, przez który przebiegają liczne trasy spacerowe.

Jeśli szukamy chwilowej przerwy od nieustannego wylegiwania się na plaży i spacerów w leśnym otoczeniu, możemy zorganizować sobie wycieczkę do pobliskiego miasta. Znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie Kołobrzeg oferuje wiele atrakcji, m.in. Kołobrzeski Skansen Morski, Plac Ratuszowy, Bastion Panzer i wiele innych. Będąc na miejscu, warto pamiętać, żeby koniecznie odwiedzić słynny pomnik Rybaka i Rybaczki, znajdujący się w Kołobrzeskim Porcie Rybackim.

Chociaż sezon oblężenia turystycznego kończy się w Grzybowie razem z sierpniem, to warto również pomyśleć o tym, żeby wybrać się tutaj poza sezonem. Mniej oblegane plaże, brak kolejek do lokali gastronomicznych, niższe ceny noclegów i możliwość oddychania świeżym powietrzem to główne powody, dla których turyści pojawiają się tutaj jesienią, a nawet zimą.

Jeśli chodzi o jedzenie, to mimo że sama miejscowość jest niewielka, znajdziemy tutaj liczne lokale gastronomiczne, które popularność zyskały ze względu na smaczne jedzenie oraz panującą w nich przyjazną atmosferę. W ofertach lokali znajdziemy dania typowo domowe oraz takie, które przyrządzane są ze świeżych ryb sezonowych. Dużą popularnością cieszą się również zupy rybne.

Jeśli chodzi o noclegi, to turyści najczęściej decydują się na kwatery i pokoje oraz domki. Liczy się nie tylko cena, ale także odległość od plaży. Pary oraz osoby podróżujące w pojedynkę zazwyczaj decydują się na wynajem pokoju. Większość z nich w swojej ofercie gwarantuje bezpłatne miejsce parkingowe i swobodny dostęp do kuchni. Rodziny oraz większe grupy turystów częściej wybierają domki. Przestronność, swoboda oraz znajdujący się w pobliżu domków plac zabaw dla dzieci są głównym atutem obiektów w tej kategorii.