Noclegi Hel

Hel to malownicze miasteczko położone na końcu Półwyspu Helskiego, które łączy w sobie kulturę rybacką z kaszubską. Spacerując ulicą Wiejską, można podziwiać pięknie zachowane dawne ryglowe i ceglane domki rybackie, które niegdyś należały do zabudowy kaszubskiej wsi. Hel to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych nad polskim Bałtykiem, oferująca piękne plaże, militarne zabytki oraz liczne muzea, latarnię morską i port jachtowy.

W wolnym czasie warto wybrać się na jedną z pięknych plaż usypanych z jasnego i drobnego piasku. Plaża Mała znajduje się w samym centrum miasta tuż przy fokarium i jest wyposażona w świetną infrastrukturę turystyczną. Druga plaża, zwana dużą, znajduje się nad otwartym morzem i jest rzadziej uczęszczana.

Największą atrakcją dla turystów odwiedzających Hel jest fokarium, znajdujące się przy ulicy Wiejskiej w samym centrum miasta. Placówka powstała w 1999 roku i jej celem jest ochrona fok szarych oraz prowadzenie badań nad odtworzeniem i podtrzymaniem gatunku. Fokarium najlepiej odwiedzić w porze karmienia fok, co zapewni dodatkową atrakcję.

Jednym z najstarszych zabytków w Helu jest gotycki kościół pw. św. Piotra i Pawła, który do roku 1945 służył miejscowej gminie ewangelickiej. Obecnie w budynku znajduje się Muzeum Rybołówstwa, którego działalność skupia się na historii Bałtyku, dziejach Mierzei Helskiej oraz rybołówstwie na Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym. Przy wykupieniu dodatkowego biletu można wejść na zabytkową, drewnianą dzwonnicę, z której rozciąga się piękny widok na miasteczko i zatokę.

Warto również odwiedzić piękną latarnię morską, która obecnie wskazuje drogę żeglarzom. Wysokość wieży to 41,5 metra, a jej światło jest widoczne z odległości 36 kilometrów. Od czerwca do końca września latarnia jest udostępniona turystom do zwiedzania.

Będąc w Helu warto spróbować świeżej ryby serwowanej w smażalniach i barach przy porcie oraz wyśmienitych zup rybnych serwowanych w większości restauracji znajdujących się przy głównej ulicy.

Jeśli chodzi o noclegi, Hel oferuje szeroki wybór obiektów noclegowych z kategorii kwatery i pokoje oraz apartamenty. Turyści poszukujący noclegu sugerują się nie tylko atrakcyjną ceną, ale również lokalizacją i opinią innych turystów.