Noclegi Piechowice

Piechowice to malownicze miasto położone w województwie dolnośląskim, na wysokości 360–480 m n.p.m. Granica administracyjna miasta sięga aż do wysokości 1509 m n.p.m., gdzie znajduje się drugi co do wielkości szczyt Karkonoszy – Wielki Szyszak. Miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych, zarówno dla miłośników historii, jak i dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek.

W Piechowicach warto zobaczyć liczne zabytki, takie jak pensjonat „Uroczysko” – dawne sanatorium Luftwaffe, kolejową wodociągową wieżę ciśnień, zespół pałacowy z XVII w., barokowy pałac nad Kamienną z 1725 roku i park, późnogotycki kościół pw. Bożego Ciała oraz cmentarz z drugiej połowy XIX w. W mieście znajduje się również Wodospad Szklarki oraz Śnieżne Kotły, a na pograniczu miasta Rezerwat przyrody Krokusy w Górzyńcu, który chroni izolowane, jedyne poza Tatrami i ich przedpolem, stanowisko tego gatunku w Polsce.

W centrum Piechowic funkcjonuje „Szklany Park”, w którym znajdują się wykonane w szkle technologią laserową 3D zdjęcia istniejącego niegdyś w tym miejscu cmentarza i kościoła ewangelickiego oraz zdjęcia Huty Szkła Kryształowego Julia. Całość podświetlana jest diodami LED. To niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić.

Piechowice to także idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji. Karkonoski Park Narodowy, położona nieopodal Piechowic Jelenia Góra czy Szklarska Poręba – wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto tu przyjechać.

W samym mieście jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest Pałac Pakoszów wzniesiony w 1725 roku przez Johanna Gottfrieda i aż do 1945 roku pozostawała w posiadaniu tej rodziny. Obecnie pałac jest dostępny dla turystów, funkcjonuje tam również luksusowy hotel i restauracja. Zwiedzanie obiektu odbywa się w weekendy i obejmuje wizytę w zrekonstruowanej sali barokowej oraz bibliotece.

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Piechowic jest Huta Szkła Kryształowego Julia. Odwiedzając hutę będziemy mieli niepowtarzalną okazję by w towarzystwie przewodnika obejrzeć wszystkie etapy kreowania i zapoznać się ze światem kryształu. Warto przy tym pamiętać, że ręczna produkcja kryształów jest procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym.

Jeśli planujemy zwiedzić tylko Piechowice, wystarczy pobyt weekendowy. Dwa dni pozwolą nam zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca a także odpocząć w otoczeniu pięknego krajobrazu. Jeśli jednak oprócz Piechowic, chcielibyśmy wybrać się także do położonej nieopodal Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby lub też do Karkonoskiego Parku Narodowego, przyda nam się dodatkowy wolny czas. Ten region Polski jest naprawdę bardzo ciekawy i warto zwiedzić go dokładnie. A Piechowice mogą być idealną bazą wypadową.