Noclegi Pobierowo

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wakacje nad morzem, Pobierowo z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ta nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, oferuje wiele atrakcji dla turystów. Wielką zaletą tej miejscowości jest pas zieleni o szerokości dwóch km ciągnący się wzdłuż brzegu Bałtyku, chroniący okolicę przed wiatrami morskimi.

Turyści spędzający urlop w Pobierowie zachwycają się przybrzeżnymi piaszczystymi plażami, wałami mierzejowo-wydmowymi i brzegami klifowymi. Odmiennym elementem krajobrazu Pobierowa jest dolina przymorska. Tam rozległe łąki porastające torfowisko i gytiowisko wypełniające misę dawnego Jeziora Dreżewskiego.

W Pobierowie największy ruch turystyczny ma miejsce latem. Plaża bywa oblężona, a wokół niej tętni życie. Wtedy też odbywają się tam festyny rodzinne, turnieje sportowe, koncerty znanych zespołów i regaty żeglarskie. Planując urlop w Pobierowie warto pomyśleć o odwiedzeniu kilku ciekawych miejsc, m.in. Oceanarium, Domu Ewy Braun, Zegara Kwiatowego oraz ulicy Grunwaldzkiej.

Jeśli zdecydujesz się na spacer poza plażą, możesz odkryć naprawdę ciekawe miejsca. Jednym z nich jest ulica Grunwaldzka, zawsze tętniąca życiem. Znajdziesz tam liczne lokale gastronomiczne, np. smażalnie ryb, grille, lodziarnie czy puby. Przy tej ulicy znajduje się też oceanarium w Pobierowie, gdzie zobaczysz wspaniałą kolekcję ryb z Mórz i Oceanów całego świata.

Wspaniałym pomysłem na rodzinne popołudnie może być wizyta w parku linowym, gdzie do dyspozycji uczestników jest 58 przeszkód i 64 platformy. Park posiada kilka tras o różnym stopniu trudności: są trasy dziecięce, dla początkujących oraz o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest zegar kwiatowy. Jest to atrakcja bardzo popularna w wielu polskich miejscowościach. Zegar przyciąga uwagę turystów i bardzo często służy za piękne tło do zdjęcia z urlopu. Zegar znajduje się na usypanym wzniesieniu, na którym zamontowano wskazówki i tarczę zegarową. Całość jest obsadzona kolorowymi kwiatami, które układają się w niezwykłą mozaikę.

Czy warto planować dłuższy pobyt w Pobierowie? Zdecydowanie tak! Musi przecież wystarczyć nam czasu na wylegiwanie się na plaży, różnorodne aktywności, zwiedzenie miejscowości i okolicy. Plaża w Pobierowie jest piękna a krajobraz zachwycający. W najbliższym otoczeniu jest wiele miejsc wartych odwiedzenia.

Jeśli pogoda spłata figla i będzie padać deszcz, nie musisz się martwić nudą. Możesz wybrać się na ulicę Grunwaldzką i odwiedzić oceanarium lub skosztować lokalnych przysmaków. Możesz też wybrać się do Domu Ewy Braun, gdzie niegdyś mieszkała kochanka, a później żona Adolfa Hitlera.

nocleg vital & spa laola |