Noclegi Rewal

Rewal to urokliwa letniskowa wieś położona na Pomorzu Zachodnim, która każdego lata przyciąga rzesze turystów. Główną atrakcją jest fantastyczna plaża, która zajmuje czołowe pozycje w rankingach najlepszych kąpielisk nad Bałtykiem. W wakacje można skorzystać z bogatej oferty turystycznej oraz zwiedzić inne kurorty w okolicy.

Rewal to idealne miejsce na dłuższy wypoczynek nad morzem. Na miejscu można zrelaksować się na jednej z najpiękniejszych plaż nad polskim morzem oraz skorzystać z licznych ścieżek rowerowych, które prowadzą do najważniejszych atrakcji w okolicy.

W Rewalu warto zobaczyć platformę widokową w centrum miejscowości, skąd można podziwiać zachody słońca nad Bałtykiem. W sąsiedztwie tarasu znajdują się stalowe konstrukcje szkieletów wielorybów, które upamiętniają wielkiego ssaka, którego setki lat temu znaleziono na plaży w Rewalu.

Inne atrakcje to przystań rybacka, gdzie można kupić świeże ryby prosto z kutra, oraz Aleja Róż, obsadzona prawie 150 gatunkami róż. W sąsiedztwie alei biegnie Aleja Zakochanych, która ciągnie się wzdłuż plaży aż do kolejnego tarasu widokowego.

W wolnym czasie warto korzystać z uroków tamtejszej plaży, która jest szeroka i pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Działają tam wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz dmuchane zjeżdżalnie i konstrukcje do zabawy dla dzieci. W Rewalu wyznaczono również strefy dla psów.

Warto również wybrać się do Parku Wieloryba, gdzie prezentowane są modele ryb i morskich ssaków w skali 1:1. W sąsiedztwie parku znajduje się Bajkowa Chata, zamieszkana przez postacie z baśni.

Rozrywkę dla całej rodziny stanowi przejażdżka Nadmorską Koleją Wąskotorową, kursującą na trasie Gryfice – Pogorzelica oraz Trzęsacz – Pogorzelica. Ciuchcia zatrzymuje się również w Rewalu, gdzie warto zwiedzić zabytkowy dworzec i wystawę miniatur kolejowych.