Noclegi Sarbinowo

Sarbinowo to malownicza letniskowa wieś, położona zaledwie 7 km od tętniącego życiem Mielna. Jest to prawdziwa oaza spokoju, idealna dla osób ceniących wypoczynek blisko natury i bliskich idei slow life. Do XIX wieku Sarbinowo było typową rybacką osadą, później doceniono malownicze położenie i czysty piasek tamtejszej plaży. Obecnie latem na turystów czeka bogata baza noclegowa oraz sporo atrakcji.

Największą atrakcją Sarbinowa jest plaża z czystym, złocistym piaskiem. Najprzyjemniej wypoczywa się tam wtedy, kiedy nagrzany przez słońce oddaje ciepło wylegującym się na nim plażowiczom. Gdy upał za bardzo dokucza, można szybko schłodzić się w wodach Bałtyku, które w wakacje mogą osiągać temperaturę rzędu 18 stopni Celsjusza. Kąpielisko w Sarbinowie jest strzeżone przez ratowników, więc najrozsądniej wybierać pływanie pod ich czujnym okiem.

Tuż przy plaży biegnie promenada, która stanowi kolejne warte uwagi miejsce. To właśnie tam toczy się codzienne życie letniska, jest to również popularna trasa spacerowa. Wzdłuż niej rozlokowały się kawiarnie oraz restauracje i bary, warto odwiedzić któreś z tych miejsc, by przy obiedzie lub deserze do woli wsłuchiwać się w szum morskich fal.

Najcenniejszy zabytek wsi stanowi kościół z 1856 roku. Utrzymany w neogotyckim stylu, dzięki strzelistej wieży już z daleka przyciąga wzrok. Warto wejść do środka, by zobaczyć witraże lub posłuchać muzyki organowej, gdyż sarbinowska świątynia jest jednym z miejsc, w których organizowane są koncerty znanych muzyków, chórów i śpiewaków operowych.

Sarbinowo nadaje się zarówno na weekendowy wypoczynek, jak też dłuższy pobyt. Spędzając tam weekend można po prostu cieszyć plażą i szumem morskich fal oraz wieczorami spędzanymi w barach zlokalizowanych przy promenadzie. Planując dłuższy pobyt warto wziąć pod uwagę fantastyczną lokalizację – niedaleko znajduje się imprezowe Mielno wraz z Jeziorem Jamno, nieco dłuższa podróż dzieli wioskę od Koszalina. W sąsiedztwie znajdują się Gąski z latarnią morską, a także mini zoo i stadnina koni.

Planując urlop w Sarbinowie warto zabrać akcesoria niezbędne na plażę, gdyż jest to główny atut letniska. Na pewno przydadzą się kostiumy kąpielowe, leżaki oraz ręczniki. Poza tym koniecznie trzeba zabrać krem z filtrem oraz nakrycie głowy. Na plaży warto mieć coś do czytania lub słuchania muzyki a także zabawki dla dzieci.