Noclegi Sorkwity

Sorkwity to malownicza wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim, która oferuje turystom wiele atrakcji. Znajduje się przy głównym szlaku komunikacyjnym na Mazurach (droga krajowa nr 16), co sprawia, że baza noclegowa wsi przyjmuje wielu turystów, szczególnie w sezonie letnim. Charakter sorkwickiej oferty, złożonej w niemal 40% z agroturystyk oraz domków letniskowych, świadczy o dużym potencjale turystycznym miejscowości. Zawdzięcza go swojemu położeniu pomiędzy dwoma jeziorami (Gielądzkie i Lampackie), wokół których można zauważyć wyraźne skupiska miejsc noclegowych.

Na miejscu dostępna jest bogata baza noclegowa, co na pewno ułatwi zaplanowanie wyjazdu. Na miejscu dostępna jest oferta zarówno dla grup znajomych, jak też bardziej zaciszne miejsca, które powstały z myślą o rodzinnym wypoczynku. Do tego dla turystów przygotowano szereg punktów gastronomicznych, serwujących zarówno śniadania, jak też obiady i różnego rodzaju przekąski.

Sorkwity to także doskonała baza wypadowa do odbywania dalszych wycieczek – nie tylko do Mrągowa, ale i Mikołajek oraz Giżycka. W Sorkwitach zaczyna się jeden z najpiękniejszych europejskich szlaków kajakowych na rzece Krutyni. Leżące nad wioską jeziora dają wypoczywającym turystom mnóstwo atrakcji – możliwość uprawiania sportów wodnych, wędkowania czy wypoczywania na plaży i zażywania kąpieli.

W Sorkwitach warto również obejrzeć miejscowe zabytki, takie jak neogotycki pałac z parkiem krajobrazowym, kościół ewangelicki z XVII w. z późnorenesansowym ołtarzem głównym i lożą patronacką. W wiosce znajdziemy także obelisk, XIX-wieczną pastorówkę czy zabytkowy cmentarz. Interesującymi obiektami są również most kolejowy z XIX w. czy średniowieczne grodzisko.