Noclegi Szczecin

Szczecin, położony nad rzeką Odrą i jeziorem Dębie, to miasto typowo turystyczne, w którym znaleźć można wiele fascynujących zabytków. Jego architektura, z licznie powstałymi budynkami historycznymi, nawiązującymi do baroku i północnoniemieckiego manieryzmu, przyciąga uwagę turystów. Ale to nie tylko architektura sprawia, że Szczecin jest odwiedzany przez tłumy – to także piękne zielone bulwary, kanały i rzeczki, które dodają miastu wyjątkowego uroku i przyciągają turystów przez cały rok.

Rozpoczynając zwiedzanie miasta, warto udać się na słynne bulwary szczecińskie. Spacerując wzdłuż rzeki, możemy podziwiać ciekawe eksponaty znajdujące się w alei żeglarzy. Nic nie umili spaceru lepiej niż kubek gorącej czekolady, która już od lat 70. XX wieku stała się popularnym trunkiem w Szczecinie, dzięki przedsiębiorstwu przemysłu cukierniczego „Gryf” S.A.

Szczecin to prawdziwa skarbnica zabytków, które przyciągają turystów o każdej porze roku. Na liście „mus-see” znajduje się zamek książąt pomorskich, usytuowany na skarpie nad Odrą. Zamek ten, będący dziś kulturalnym centrum, skrywa operę, muzeum, galerie i wiele innych atrakcji.

Niezwykłym miejscem na mapie Szczecina jest także Filharmonia im. M. Karłowicza, która urzeka swoim oryginalnym wyglądem przypominającym bryłę lodu. To nowoczesne dzieło zaprojektowane przez hiszpańskich architektów, które znakomicie współgra z centrum miasta.

Miasto oferuje również wiele muzeów, które pozwalają zgłębić historię i kulturę tego regionu. Muzeum Techniki i Komunikacji w dawnej zajezdni tramwajowej prezentuje bogatą kolekcję pojazdów z czasów PRL-u. Natomiast Muzeum Narodowe zachwyca dziełami sztuki i zabytkami kultury materialnej, stanowiącymi dziedzictwo narodowe.

Atrakcji jest tak wiele, że nawet niesprzyjająca pogoda nie jest przeszkodą dla turystów. Warto udać się na podziemną trasę Szczecina, największy schron cywilny w kraju z czasów II wojny światowej, lub podziwiać panoramę miasta z tarasów widokowych na Wałach Chrobrego.

Długie spacery na świeżym powietrzu docenią zwłaszcza miłośnicy przyrody. Szczecin oferuje wiele urokliwych zakątków, a 500-metrowe tarasy widokowe Wałów Chrobrego pozwalają podziwiać malowniczą panoramę na Odrę i port.

nocleg hostel firlik |