Noclegi Władysławowo

Władysławowo to nadmorski kurort, który przyciąga turystów swoją szeroką, piaszczystą plażą. Można tam odwiedzić Ocean Park z makietami morskich stworów, a fani sportu na pewno chętnie pójdą na spacer Aleją Gwiazd Sportu. Okolice Władysławowa są idealne dla fanów aktywnego wypoczynku – można tam spróbować windsurfingu lub kitesurfingu, czy też wybrać się na połów dorsza.

We Władysławowie warto zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najlepszy widok na miasto roztacza się ze szczytu Domu Rybaka, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Urząd Miasta. Stamtąd można dostrzec nie tylko zabudowę Władysławowa, ale również panoramę Bałtyku oraz Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Warto również zobaczyć pomniki generała Hallera i działacza kaszubskiego Antoniego Abrahama.

Ocean Park to prawdziwy hit miasta, gdzie zgromadzono makiety morskich zwierząt. Miejsce to jest polecane zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Ciekawe propozycje dla turystów to również wizyta Muzeum Iluzji oraz Muzeum Motyli. Kolejnym muzeum, które warto zobaczyć we Władysławowie jest Hallerówka – ekspozycja mieści w drewnianym domku przed wojną należącym do generała i obejmuje pamiątki związane z Hallerem oraz dowodzoną przez niego Błękitną Armią.

Wolny czas warto spędzić nad morzem, w końcu Władysławowo ma jedną z najlepiej utrzymanych plaż na polskim wybrzeżu. Ma dwadzieścia metrów szerokości, kilkanaście strzeżonych kąpielisk oraz sporo dzikich zejść do morza. Plażę otacza sosnowy las, a wzdłuż niej biegnie Bulwar Nadmorski, który prowadzi aż do Jastrzębiej Góry.

Niedaleko plaży znajduje się port rybacki, który jest jednym z najważniejszych rybackich portów na wybrzeżu. W sezonie turystycznym mieści się tam również baza dla łodzi oferujących rejsy wzdłuż brzegu Bałtyku. Można też wziąć udział w połowie dorsza – całodzienne przedsięwzięcie daje uczestnikom namiastkę prawdziwej pracy rybaków.

nocleg domki boja |