Noclegi Koczała

Koczała to wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, nad rzeką Rudą. Jest siedzibą wiejskiej gminy Koczała. Teren Koczały obfituje w liczne jeziora, między innymi Jezioro Dymno, które liczy 88 ha i posiada pierwszą klasę czystości. Koczała leży na trasie nieistniejącej już linii kolejowej (Miastko-Koczała-Przechlewo-Człuchów). We wsi znajduje się Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Pierwszej Armii Wojska Polskiego.

Niedaleko wsi znajduje się byłe lotnisko wojskowe w Pieniężnicy. Wieś królewska starostwa człuchowskiego w województwie pomorskim w drugiej połowie XVI wieku. W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Koczała. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Koczała. W 2016 roku wieś obchodziła 660-lecie lokacji. Według rejestru zabytków NID na listę zabytków wpisany jest kościół parafialny pw. Narodzenia NMP, zbudowany w 1902 roku.

Koczała to malownicza wieś o bogatej historii i kulturze. Jej położenie nad rzeką Rudą oraz obfitość jezior sprawiają, że jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Pierwszej Armii Wojska Polskiego oraz kościół parafialny pw. Narodzenia NMP są ważnymi miejscami dla mieszkańców Koczały i odwiedzających tę wieś turystów.

nocleg gospodarstwo agroturystyczne łosiowisko |